חייגו: 03-9565352

החלפת גיר

כאשר הגיר מתקלקל ולא ניתן לשפץ אז מחליפים לחדש, משופץ או מפירוק / משומש.

img-20160404-wa0053

החלפת גיר במחיר הוגן ומשתלם

פרונט מוטורס הינו מוסך ותיק ומוערך בראשון לציון המטפל בכל סוגי הרכבים ומבצע את כל סוגי העבודות, לרבות החלפת גיר במחיר הוגן ומשתלם. לקוחותינו נהנים משירות אישי, מהיר ואמין על ידי מקצוענים אמיתיים, דבר החוסך להם זמן יקר והוצאות מיותרות.

 

תפקידו של הגיר ברכב

גיר הוא מערכת להעברת הילוכים בעלת גלגלי שיניים הגורמים להאטה או להאצה על פי ההילוך המסוים שבו הרכב נמצא. כלומר, תפקידו להעביר את הכוח שמייצר המנוע אל תנועת הגלגלים ובתוך כך לווסת את המהירויות והכוחות בהתאם לתוואי הדרך. באופן כללי, ישנם שני סוגים מרכזיים של תיבות הילוכים (גיר). הראשונה היא תיבת הילוכים ידנית שבה הנהג בעצמו בוחר ומחליף להילוך הרצוי, והשנייה היא תיבה אוטומטית שבה המנגנון מחליף הילוך בלא שהנהג צריך להתערב. ואולם, במצבים מסוימים גם הנהג משתתף בעצמו בהעברת ההילוך, למשל בעת נסיעה על כביש רטוב או בעלייה וירידה.  בנוסף לשתי אלו, ישנן תיבות חצי אוטומטיות שבהן הנהג מחליף את ההילוכים אבל הרכב הוא שמבצע את פעולת הקלאץ'.

 

כיצד נזהה תקלות בגיר

ראשית, חשוב לציין כי לא כל תקלה המשפיעה על תפקוד הגיר מחייבת שיפוץ מלא או החלפה. יחד עם זאת, ישנם מספר סימנים שאמורים לעורר את תשומת הלב ולהביא את בעל הרכב אל מוסך בעל מומחיות בתחום. בין היתר, יש לפנות למוסך אם מהמנוע יוצא ריח שרוף, אם הרכב אינו נע למרות שהניע, אם מהמנוע בוקעים רעשים ואם הוא מתחמם יתר על המידה, אם בוקעים רעשים מהגיר עצמו בזמן החלפת הילוך, ובעת שנדלקות נורות אזהרה שונות.


קבלת שירות במוסך

כאשר תפנו למוסך ישאל אתכם המכונאי אודות התקלה שממנה סובל הרכב וכיצד היא מתבטאת. לאחר מכן ייערכו בדיקות ידניות וממוחשבות, לפיהן יוחלט אם מדובר בתקלה המצריכה רק החלפת שמן גיר, תיקון כבלים רופפים וכדומה, באם יש צורך בשיפוץ של גיר קיים או בהחלפתו לגיר משופץ או חדש. הבדיקה עצמה עשויה לארוך כחצי שעה עד שעה ולאחריה תקבלו הסבר מקיף על העבודה הנדרשת ועלויותיה, כאשר במקרה של החלפה יכלול השירות כמובן את הפירוק וההחלפה של הגיר, לרבות החלפת פילטר ושמן גיר, ובדיקה של מצנן הגיר.

החלפת גיר אוטומטי – כמה זה עולה?

הגיר ברכב הוא זה האחראי על החלפת ההילוכים. בעיה במערכת הקשורה אל הגיר עשויה להיות פגיעה של ממש ולהשבית את הרכב באופן מלא. במקרים כאלה, אחת האפשרויות המוצעות, ובעיקר מחוסר ברירה, היא החלפת גיר אוטומטי מחיר ההחלפה משתנה בין מוסך אחד לשני ותלוי בגורמים שונים ובעיקר בסוג הגיר ובמידת איכותו.

אבל תחילה, מדוע צריך להחליף גיר

הגיר הוא אחד החלקים המורכבים ביותר ברכב. בעזרתו, כאמור, מעבירים הילוכים (בין אם מדובר בגיר אוטומטי ובין אם ברגיל), הילוכים המספקים את הכוח הנדרש לגלגלים.  עם הזמן, ובעיקר בשל השימוש הרב בו, חווה הגיר בלאי, המשפיע לא מעט על תפקודו וגורם לבעיות רבות המצריכות החלפת גיר מחיר ההחלפה נקבע, כאמור, על ידי המוסך המציע את השירות והוא חלק מפתרונות רבים, המוצעים במקום גם כן. ניתן לבחור באפשרות של שיפוץ הגיר, אולם אפשרות כזו לא תמיד רלוונטית ובמקרים רבים ההחלפה היא הפתרון היחיד האפשרי. הדבר אמנם חוסך בכסף, אולם פחות משתלם למי שמחפש את המענה האיכותי והנכון ביותר עבורו.

אז, כמה זה עולה?

כשבוחנים אפשרות של החלפת גיר אוטומטי מחיר הוא פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון. המחיר הממוצע עומד כיום על 5,000 ₪, כשהמחיר הנמוך ביותר הוא 3,000 ₪ ואילו הגבוה הוא בסביבות 7,000 ₪. השיקולים לקביעת המחיר מתבססים על פרמטרים שונים, אליהם מתייחס המוסך עצמו, לרבות סוג הגיר וגם מידת איכותו. סקר שוק מקדים יעזור במציאת המחיר המשתלם ופנייה למקום מורשה ומקצועי מאד היא הדרך הנכונה לעשות זאת. מכיוון שמדובר, כאמור, במערכת מורכבת מאד, מערכת הנדרשת לנסיעת הרכב ובלעדיה הוא לא יתפקד, חשוב לבצע את ההחלפה בצורה הטובה ביותר בעזרתו של גורם מקצועי ומיומן.

אנחנו, בפרונט מוטורס שבראשון לציון, מציעים לכם ניסיון של יותר מ-22 שנה ושירותים שונים שיאפשרו לכם ליהנות מרכב תקין לאורך זמן. מוסך פרונט מוטורוס מאובזר בכל הציוד הנדרש לצורך החלפת הגיר וביצוע עבודות נוספות והצוות שלנו במקום מקצועי ומיומן מאד. מתעניינים בהחלפת גיר הרכב שלכם? התקשרו לטלפון 03-9565352 או 053-5550160 או השאירו את פרטיכם באתר.

רוצים עוד פרטים על החלפת גיר במחיר הוגן ומשתלם? מעוניינים לבצע בדיקה במוסך פרונט מוטורס? הגיעו אלינו ברחוב שמוטקין 22 ראשון לציון או התקשרו כבר עכשיו לטלפון 03-9565352.

צור קשר
חייגו: 03-9565352

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.

טלפון: 03-9565352
כתובתינו: שמוטקין 22, ראשל"צ

כל הזכויות שמורות לפרונט מוטורס - הכל במקום אחד  |  טל': 03-9565352  | | mymon.yosef@gmail.com  |  שמוטקין 22, ראשל"צ